ذوب 2 - گل گهر 3؛آبی‌های سیرجان در حد صدرجدول!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


گل گهر در یکی از مهمترین بازی های این فصلش در برابر ذوب آهن توانست با نتیجه سه بر دو ذوب آهن را در اصفهان شکست داده و در لیگ برتر بماند.

 
تیم فوتبال گل گهر در یک بازی حساس و پرگل توانست ذوب آهن را فولاد شهر اصفهان شکست داده و یک فصل دیگر در لیگ برتر بماند. البته که این شکست در نهایت منجر به سقوط لوکابوناچیچ و یارانش نشد و آن ها نیز فصل را در رتبه دوازدهم به پایان رساندند تا فصل سخت و پرفراز و نشیبشان پایان خوشی داشته باشد

 

هفته سی ام لیگ برتر؛ پنجشنبه: 99/05/30 ؛ ساعت 20:45
استادیوم: فولادشهر/ بدونِ تماشاگر
داور: روح‌الله شریفی/ کمک‌ها: حسن ظهیری و مرتضی یوسف‌شهریاری؛ داور چهارم: عباس راکی/ ناظر: حسین نجاتی

 

ذوب آهن:

یوسف بهزادی
مهدی محمدنژاد
حمید بوحمدان
قاسم حدادی فر(68 -  محمدمشایخ)
احسان پهلوان
وفا هخامنش
فرشاد محمدی مهر
دارکو بییدوف
دانیال اسماعیلی فر(68 - محمدعلی کاظمی)
مسعود ابراهیم زاده
مهدی مهدی پور(46 - رضا رحیمی(57 - محمدرضا عباسی))

 

مربی: لوکا بوناچیچ

 

گل گهر:


میلاد فرهانی
سیداحمدموسوی
علیرضا ابراهیمی
مهران گلزاری
بهنام برزای(90 - سجاد عاشوری)
رضامحمودآبادی(75- گادوین منشا )
یونس شاکری(90- مهرداد بایرامی)
میلاد کمندانی(90+5 - مهرداد عبدی)
یوسف وکیا
احمدرضا زنده روح
امین پورعلی


مربی : مجید جلالی

 

اخطار:

 

علیرضا ابراهیمی(45+3) امین پورعلی (90+3) از گل گهر

 

شرح گل:

 

ذوب آهن صفر-گل گهر 1
در دقیقه 22 بازی امین پورعلی هافبک دفاعی تیم گل گهر یکی از زیباترین گل های فصل و هفته را به ثمر رساند. در این دقیقه و در حالی که گل گهر تازه از فشار ذوب خلاص شده بود امین پورعلی با یک شوت محکم دروازه را باز کرد.

 

ذوب آهن صفر-گل گهر 2
دقیقه 44: بهنام برزای در پشت محوطه جریمه کمندانی را که به عمق زده بو صاحب توپ کرد، هافبک تکنیکی گل گهر با یک حرکت بدن در عرض و یک ضربه پای چپ دومین گل تیمش را به ثمر رساند.

 

ذوب آهن 1- گل گهر 3
حمله بازیکنان گل گهر و نفوذ میلاد کمندانی در پشت محوطه جریمه با پاس این بازیکن به یونس شاکری همراه بود. شاکری با یک دریبل و یک ضربه پای چپ محکم دروازه ذوب را برای سومین بار باز کرد.

 

ذوب آهن 2-گل گهر 3
در دقیقه 85 بازی روی یک ضربه ایستگاهی ، دارکو بییدوف سانتر ایوان مارکوویچ را به تور دروازه گل گهر چسباند تا بازی سه بر دو شود.

 

شرح بازی


بازی تیم های ذوب آهن و گل گهر یکی از جذاب ترین مسابقات هفته پایانی لیگ برتر از آب در آمد. دو تیم با هدف کسب سه امتیاز و قطعی کردن ماندنشان در لیگ برتر پا به میدان گذاشتند و این بازی تهاجمی و زیبا در نهایت 5 گل داشت و این سیرجانی ها بودند که با کسب این سه امتیاز فصل را در رتبه دهم به پایان رساندند.


در این بازی بازیکنان ذوب آهن از همان ابتدا به دنبال گلزنی و ارائه بازی تهاجمی بودند اما گل گهر که خیلی هوشمندانه بازی می کرد توانست در نیمه اول با دو گلی که توسط امین پورعلی و میلاد کمندانی به ثمر رساند تا حدودی شرایط را به نفع خودش تغییر بدهد. هرچند ذوب آهن در آخرین دقیقه نیمه اول با یک ضربه پنالتی اختلاف را کم کرد تا شاهد یک نیمه دوم کاملا جذاب باشیم.

 
در نیمه دوم اما بازهم این گل گهر بود که مزد بازی فکورانه و با حساب و کتابش را گرفت و این بار توسط یونس شاکری گلزنی کرد تا خیال جلالی برای ماندن در لیگ برتر تا حدودی راحت شود. ذوب آهن یک گل دیگر توسط بییدوف زد اما در نهایت این گل گهر بود که این بازی مهم را برد تا لیگ بیستم را نیز در لیگ برتر حضور داشته باشد. ذوب اما با وجود این شکست در لیگ برتر ماندنی شد چرا که پارس جنوبی با شکست برابر نفت مسجدسلیمان به لیگ یک سقوط کرد تا بوناچیچ و یارانش بتوانند یک فصل دیگر در لیگ برتر حضور داشته باشند.


اتفاق ویژه:


گل گهر که در پایان نیم فصل اول یکی از ناامیدترین تیم ها و شانس اول سقوط به لیگ یک به حساب می آمد با نمایش خوب در بازی های پایانی و این برد برابر ذوب آهن فصل را در رتبه دهم به پایان رساند. رتبه ای که در اولین سال حضور این تیم می در لیگ برتر می تواند یک اتفاق تاریخی باشد.


بهترین بازیکن:


دارکو بییدوف مهاجم تیم ذوب در این بازی دو گل زد اما میلاد کمندانی هافبک تیم گل گهر با یک گل و یک پاس گل و نقش کلیدی اش در پیروزی گل گهر بهترین بازیکن زمین بود.

 

لحظات حساس:

 
دقیقه 10 مهدی مهدی پور توپ را از زمین ذوب آهن با سرعت زیاد به زمین گل گهر آورد و یک پاس عمق برای بییدف فرستاد اما ابراهیمی مدافع گل گهر قبل از اینکه مهاجم ذول بتواند به توپ ضربه بزند توپ را از مقابل پایش زد تا دروازه تیمش بسته بماند.
دقیقه 41: میلاد فراهانی با دو سیو خوب در این زمان دروازه اش را بسته نگه داشت. در این زمان ابتدا یک سانتر خطرناک از سمت چپ توسط حدادی فر را روی شش قدم مشت کرد، فرشاد محمدی مهر توپ برگشتی را به سمت دروازه زد اما فراهانی با یک حرکت سریع و با دست مخالف توپ را از درون دروازه بیرون کشید.

 

دقیقه 53: نفوذ مارکوویچ از راست و ضربه محکم او با برخورد به دست میلادفراهانی به تیر دروازه برخورد کرد و به کرنر رفت
دقیقه 54: پاس در عمق به احسان پهلوان را کمک داور آفساید اعلام کرد در حالی که به نظر کمک داور به اشتباه آفساید گرفت چون مهران گلزاری مدافع گل گهر آفساید را پر کرده بود.

دقیقه 88: سانتر محمدرضا عباسی در آستانه ورود به دروازه به تیر دروازه گل گهر خورد و به بیرون رفت

دقیقه 90+4 چند حمله پیاپی روی دروازه گل گهر در هجده قدم با ضربه محکم مارکوویچ همراه بود اما منشا خودش را مقابل توپ قرار داد و توپ به شکم او برخورد کرد. در برگشت شوت محکم عباسی با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 90+5 بازهم در یک رفت و برگشت توپ به احسان پهلوان رسید و شوت محکم احسان پهلوان بعد از برخورد به دفاع گل گهر به کرنر رفت.

 
حاشیه


دقیقه 56: رضا رحیمی بازیکن تیم ذوب آهن روی یک توپ رضا محمودآبادی را زد اما خودش دچار مصدومیت شد و تنها بعد از ده دقیقه زمین بازی را ترک کرد