سپاهان 2 گل‌گهر 0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 سپاهان- گل گهر سیرجان؛ دوشنبه نهم تیرماه 1399؛ ورزشگاه نقش جهان.
تیم داوری: داور: امیر عرب براقی؛ کمک داورها: رحیم حاجیلو و محسن بابایی.

 


ترکیب سپاهان:
پیام نیازمند، مرتضی منصوری، محمد طیبی، محمدرضا مهدی زاده، سعید آقایی(83 شایان مصلح)، مهدی کیانی، محمد کریمی، سروش رفیعی(68 استنلی کی‌روش)، محمدرضا حسینی(83 میرزایی)، محمد محبی و سجاد شهباززاده
سرمربی: امیرقلعه نویی


ترکیب گل گهرسیرجان:
مهرداد بشاگردی، علیرضا ابراهیمی، عبدالله حسینی، مهران گلزاری (83 موسوی)، یوسف وکیا (83 علی قربانخانی)، امین پورعلی (83 یونس شاکری)، احمدرضا زنده روح، مهرداد عبدی، مهرداد بایرامی (83 محمودآبادی)، سجاد آشوری(89 کمندانی) و گادوین منشا.
سرمربی: مجید جلالی

 

مجید جلالی و امیر قلعه نویی در دیدار گل گهر سیرجان و سپاهان اصفهان

 

 

شرح گل‌ها:


سپاهان (1-0): یک ارسال برای محمد طیبی در محوطه جریمه با ضربه سر خوب این بازیکن در محوطه شش قدم به محمدرضا حسینی رسید تا طی چند ثانیه طلایی پوشان دوبار در منطقه جریمه گل گهر سیرحان ضربه سر بزنند و دروازه بشاگردی را خیلی زود در دقیقه 9 باز کنند.


سپاهان (2-0): حرکت محمد محبی در محوطه جریمه باعث اعلام خطا از سوی عرب براقی شد. پشت این ضربه با وجود حضور بازیکنان پرشمار و سرشناس، محمد کریمی پدیده فصل قبل سپاهانی ها قرار گرفت و علیرغم اینکه بشاگردی جهت توپ را تشخیص داد، زاویه طوری تنظیم شده بود که گل دوم بازی در دقیقه 30 و درست قبل از کولینگ تایم ثبت شد.

 

 

 

شرح بازی:


سپاهان در نیمه اول کاملا تا دقیقه 30 بر توپ و میدان حاکم بود و دو بار هم توسط محمدرضا حسینی و محمد کریمی به گل برتری رسید. اما پس از تایم استراحتی که در نظر گرفته شد، این تیم میهمان بود که بهتر بازی کرد یا سپاهان ترجیح داد عقب بکشد و کمی استراحت کند.
در نیمه دوم شاهد برتری مطلق تیم میزبان نبودیم. شاگردان جلالی برای جبران دو گل خورده پیش آمدند و مالکیت بیشتری بر توپ و میدان به دست آوردند و سپاهان هم مانند دقایق ابتدایی نیمه اول فشار نمی آورد. نتیجه این بازی که استراتژی مربیان دو تیم بود، حفظ نتیجه نیمه اول بود و پیروزی 2 گله سپاهان.

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 4: شوت سرکش محمدرضا حسینی وینگر راست سپاهانی ها با فاصله کمی و به شکلی بسیار خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 16: سجاد شهباززاده مهاجم نوک سپاهانی ها پس از چند رفت و برگشت در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه زمینیِ دقیق فاصله ای تا ثبت گل دوم بازی نداشت.

دقیقه 20: شوت محکم سروش رفیعی با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه بشاگردی راهی اوت شد.

دقیقه 34: پس از کولینگ تایمی که گرفته شد، مهاجم گل گهر با نیازمند تک به تک شد ولی دریبل سرپای او کامل نبود و طیبی زودتر از او به توپ رسید و خطر دفع شد.

دقیقه 44: ارسال خطرناک بازیکنان گل گهر از سمت چپ خط دفاعی سپاهان می رفت که به گل اول بازی تبدیل شود ولی توپ با سرعت زیادی از مقابل مدافعین و مهاجمین عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

 

 

دقیقه 53: حرکت بایرامی مهاجم گل گهر و استفاده از اشتباه مدافع سپاهان می توانست به یک خطای پنالتی بدل شود ولی داور مسابقه اعتقادی نداشت. بلافاصله پس از این صحنه توپ به محبی رسید و در یک ضدحمله این مهاجم جوان می توانست با عبور از دو سه بازیکن گلزنی کند که بشاگردی خروج خوبی داشت و ضربه او را برگشت داد.

دقیقه 62: ارسال سروش رفیعی با ضربه سر محمدرضا حسینی رو نقطه کرنر به محمد کریمی رسید ولی ضربه خوب این بازیکن روی خط دروازه با واکنش مدافع گل گهر به کرنر رفت.

دقیقه 68: ضربه محمدرضا حسینی از پشت محوطه جریمه به آرامی در اختیار بشاگردی قرار گرفت.

دقیقه 71: شوت یونس شاکری که روی یک پاس عمقی بسیار خوب صاحب توپ شده بود، با فاصله خیلی زیاد راهی اوت شد.

دقیقه 90: نفود شایان مصلح با شوت این بازیکن همراه شد ولی ضربه او با اختلاف راهی اوت شد.

 

 

حواشی:

* پیش از شروع مسابقه یک دقیقه سکوت به دلیل از دست رفتن بیماران کرونای در نظر گرفته شد.

*عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه میهمان ویژه دیدار دو تیم به شمار می آید.

* صدای تماشاگران سپاهان در لحظات مختلف بازی از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شود.

* سپاهان در 15 دقیقه ابتدایی نبض میدان را در اختیار داشته و مجید جلالی مات و مبهوت از عملکرد تیمش در کنار زمین به دنبال چاره اندیشی برای خروج از این شرایط است.

 

 

 

* گل گهر سیرجان در 15 دقیقه پایانی نیمه اول و پس از دریافت گل دوم عملکرد بهتری ارائه کردند.

* شعارهای معروفی که سپاهانی‌ها در بازی‌های خانگی می‌خواندند، با شروع نیمه دوم در ورزشگاه نقش جهان در حال پخش است.

* در دقیقه 77 وقتی استراحت دوم برای دو تیم در نظر گرفته شد.

* در دقیقه 80 مجید جلالی به دلیل اعتراض به عملکرد داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

* قبل از آغاز دیدار موارد بهداشتی از سوی مسئولان برگزاری این دیدار کنترل شد و رختکن‌های 2 تیم که قبل از این دیدار پلمپ شده بود بازگشایی شد.

* بازیکنان سپاهان قبل از آغاز دیدار با پیراهن‌هایی منقش به تصویر شهید دکتر سعید حقیقی، پزشک مدافع سلامت اصفهانی وارد زمین مسابقه شدند.
* قبل از آغاز دیدار بازیکنان 2 تیم به احترام جانباختگان بیماری کرونا یک دقیقه سکوت کردند.
* امیر قلعه‌نویی و مجید جلالی سرمربیان سپاهان و گل‌گهر از کنار زمین مسابقه نکات تاکتیکی را به بازیکنان خود گوشزد می‌کنند.

* پس از به ثمر رساندن گل دوم سپاهان بازیکنان 2 تیم به سمت نیمکت‌های خود رفتند و چند دقیقه‌ای به استراحت پرداختند.

 

 

بهترین بازیکن:


محمد کریمی در مرکز خط میانی به همراه سروش رفیعی وظیفه بازیسازی را برعهده داشت و نمایش قابل قبولی ارائه داد. او ضمن به ثمر رساندن گل دوم، یک بار دیگر هم شانس ثبت گل سوم را داشت که از روی خط شوت او بازگردانده شد. البته باید به نمایش بسیار خوب محبی و حسینی نیز اشاره کرد و همینطور محمد طیبی در خط دفاعی که ضربه سر او پایه گذار گل اول بازی شد.

 

اتفاق ویژه:


سپاهان پس از 150 روز در ورزشگاه نقش جهان بازی کرد ولی اینبار بدون حضور هوادارانش و به یک پیروزی نه چندان مشکل دست یافت.

بازیکنان سپاهان در پایان بازی به سمت سکوهای خالی رفتند و به صورت نمادین از تماشاگرانی که در ورزشگاه حضور نداشتند تشکر کردند تا نشان دهند در این شرایط هم به یاد هواداران خود هستند.