هما گودرزی:امکانات بانوان در مجموعه گل گهر کم نظیر است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلاس های داوری درجه سه بسکتبال بانوان با حضور استاد هما گودرزی در مجموعه ورزشی گل گهر طی ۵روز برگزار شد.که در این خصوص گفتگویی با مدرس این دوره هما گودرزی داشته ایم که با هم میخوانیم:
- خودتان را معرفی کنید؟
هما گودرزی داور بین المللی و ناظر بسکتبال و ۲۲سال است که مشغول به کار هستم.

- برگزاری کلاس های داوری به چه نحوی است؟
به این صورت است که از استان کرمان و فدراسیون برگزاری چنین کلاس هایی را تقاضا میکنند‌.بعد از آن زمان کلاس ها و مدرس را به باشگاه معرفی میکنند و کلاس ها با تعدادی که ثبت نام کردند برگزار می شود.
- آیا برای ثبت نام این کلاس ها تعداد محدود است؟
معمولا بیشتر از ۴۰ نفر ثبت نام نمی کنند و۳۰ نفر باید در کلاس حضور داشته باشند و هرکسی که شایستگی داوری را داشته باشد قبول می شود.
- در چه رده های سنی افراد میتوانند در این کلاس ها حضور پیدا کنند؟
معمولا داور های درجه سه ۳۵سال به بالا نباید باشند و کمترین رده سنی هم ۱۸ سال است.
- چه فعالیتهایی در این چند روز داشتید؟
ما کلاس مدرس داوری را داریم که صبح ها تمرین مکانیک داوری و بعدازظهر ها قوانین را آموزش می دهیم و بعد امتحان عملی آن شامل مکانیک داوری و تست فیت نس و دویدن است و امتحان تئوری که ۲۵ سوال راجع به مقررات داوری و ۵نمره برای برگه منشی که پر میکنند می باشد.
- استعداد بانوان سیرجانی را در زمینه بسکتبال چگونه می بینید؟
از وقتی که مجموعه ورزشی گل گهر تاسیس شده خیلی فضای خوبی برای بانوان ورزشکار فراهم شده و امیدوارم که این فعالیت ها پیوسته و مداوم باشد.
- چه توصیه ای به جوانان سیرجانی در زمینه ورزش دارید؟
من چون دبیر ورزش هم بودم تعلیم و تربیت را از طریق حرکت می دانم و اگر آموزش پرورش فعالیتی انجام دهد که از همان مقطع ابتدایی افراد را شناسایی و آموزش دهد تا بتوانند به مراحل بالا موفقیت برسند و افتخاری برای سطح شهر و استان داشته باشند بسیار حرکت خوبی است.
- برنامه شما برای فصل جدید لیگ بسکتبال چیست؟
ما باید تا آخر شهریور داوران را آماده کنیم که از ۱۰ مهر ماه که مسابقاتی داریم با قوانین جدید اجرا شوند و هم چنین ما افرادی را برای داوری میز بین المللی معرفی می کنیم که دوست داریم جوری باشد که بتوانیم با افراد کشور های دیگر هم مسابقاتی داشته باشیم.
- صحبت پایانی؟
آرزوی پیروزی دارم برای همه ورزشکاران به ویژه بانوان سیرجانی که بتوانیم پیشرفت های خوبی در زمینه ورزش داشته باشیم هم چنین از باشگاه ورزشی گل گهر و خانم مرضیه دولت آبادی مدیر دوره داوری درجه ۳بسکتبال،خاطره پورجعفرآبادی، آقای عباس ایرانژاد معاونت شرکت فرهنگی ورزشی گل گهر که تلاش بسیاری در این زمینه داشتند تشکر ویژه ای دارم.